Temelleri 1957 yılına dayanan Erdoğan Özgörkey Şirketler Topluluğu günümüzde gıda, tarım, turizm, otomotiv ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir. Özgörkey Gıda, meyve & sebze ve patates ürünleri kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük ve en modern dondurulmuş gıda tesisleri olarak faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin tohum ihtiyacına yönelik 2003 yılında kurulan ÖZTAR Tohumculuk ve Tarım Ürünleri Üretim şirketi ise; tarım alanında Ege Üniversitesi ve Zirai Araştırma Enstitüleri ile birlikte işbirlikleri yaparak alanında öncü bir tohum şirketidir.

Grubun otomotiv alanında faaliyet gösteren şirketi Özgörkey Otomotiv ise 2001 yılında BMW, MINI ve Land Rover otomobillerinin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv ile yapılan bir anlaşma ile 2002 yılında Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisi olarak açılmış ve yaklaşık 19 senedir müşterilerine hizmet vermektedir. Grubun turizm sektörü ile ilgili ilk yatırımı olan Özgörkey Laundry 2006 yılında endüstriyel çamaşırhane olarak turizme hizmet vermek üzere kurulmuştur ve sektöründe kapasite, standart ve teknoloji bakımından alanında Türkiye’nin bir numaralı tesisi olarak faaliyet göstermektedir.

Grubun turizm sektörü ile ilgili bir diğer yatırımı olan İzmir’in en modern ve ilk tasarım oteli olan Key Hotel ise 2011 Eylül ayında hizmete girmiş ve açıldığı günden bu yana sayısız ödül kazanmayı başarmış bir işletmedir.. Sanayi, ticaret ve uluslararası ortaklıklarla dolu dolu geçen iş hayatı ile Erdoğan Özgörkey ticarette, sanayide, profesyonel yönetimde, sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin öncü ve örnek bir iş insanıdır. Kurucusundan aldığı ilhamla bugün Erdoğan Özgörkey Şirketler topluluğu faaliyet gösterdiği her alanda ‘güven’ kelimesi ile eş anlamlı hizmet vermeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir. 2021 yılı itibariyle Erdoğan Özgörkey Şirketler grubu, Özgörkey Sigorta şirketini açarak; sektörün ihtiyacı olan hızlı ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Önde gelen 8 farklı sigorta şirketiyle yapılan anlaşmalar sayesinde müşterilerin her zaman ‘güven’ duyarak teklif alabilecekleri etkin hizmet anlayışı esas alınmıştır.